חדשות

מנכ"ל משרד הבריאות: "תוך 5 שנים לא יהיה אשפוז במסדרונות הפנימיות"

פרופ' חזי לוי הודיע ליו"ר איגוד הפנימאים כי המטרה סומנה כחלק מתכנית אב של משרד הבריאות לשנים הקרובות: יושקעו משאבים בתשתיות פיזיות, בבינוי ובמיטות אשפוז וכן בתוספת תקנים לפנימיות

פרופ' חזי לוי. "התכנית נכנסה כבר לשלב הפרוגרמה". צילום: דוברות משרד הבריאות

משרד הבריאות פועל לכך ש"בתוך חמש שנים לא יהיו עוד אשפוזי קשישים במסדרונות". כך הבטיח מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי, בשיחת זום שקיים הבוקר עם יו"ר האיגוד לרפואה פנימית, פרופ' אבישי אליס ועם פרופ' נמרוד מימון, חבר הנהלת האיגוד וראש תכנית מגן אבות ואמהות העוסקת בטיפול בדיירי בתי אבות ודיור מוגן במגיפת הקורונה.

פרופ' לוי הוסיף: "המהלך כרוך בתוספת של תשתיות ובנייה. נעשה הכל על מנת ליישם זאת. הוצאת הקשישה מהמסדרון היא אתגר עצום - חלק מתכנית אב של המשרד לשנים הקרובות. התכנית נכנסה כבר לשלב הפרוגרמה והיא באה גם לידי ביטוי בחוזר מנכ"ל המשרד הקודם, שפורסם בטרם פרישתו".

פרופ' לוי, יחד עם ד"ר ורד עזרא, ראש חטיבת הרפואה במשרד וגורמי מקצוע נוספים, קיימו את השיחה במטרה להדק את הקשר של הנהלת המשרד עם ראשי הרפואה הפנימית. בשיחה הובהר כי משרד הבריאות פועל ליישום מסקנות ועדת טור כספא לשיפור הרפואה הפנימית כחלק מתכנית העבודה השוטפת.

בין היתר, מתכוון המשרד, כך הודיע פרופ' לוי, "להשקיע משאבים ניכרים מצד אחד בתשתיות הפיזיות, בבינוי ובתקנים למיטות, ומצד שני פועל לתוספת תקנים זמניים, שניתנו בחודשים האחרונים למחלקות הפנימיות לחיזוק ההתמודדות שלהן עם מגיפת הקורונה. תקנים אלה ייהפכו לתקני קבע כדי להתאים את כוח האדם הרפואי במחלקות הפנימיות להיקף האשפוזים לרמת התחלואה הצפויה לאורך השנים הבאות – בעיקר נוכח העלייה בשיעור אוכלוסיית הקשישים בארץ ובלי קשר לקורונה".

פרופ' לוי ביקש מפרופ' אליס "להבהיר למנהלי המחלקות הפנימיות כי אין עליהם להתפשר על איכות איוש התקנים וכי המשרד יפעל, יחד עם האוצר, לכך שבמקרה הצורך תהיה הארכה נוספת של אפשרות האיוש, כדי למנוע מצבים שבהם נבחרים מתמחים ומומחים למחלקות הפנימיות משיקולים לא נכונים של זמן שאוזל עד לאיוש".

פרופ' לוי הביע הערכה רבה לתרומת צוותי המחלקות הפנימיות בהתמודדות עם נגיף הקורונה, הן כמנהל היוצא של בית החולים ברזילי באשקלון והן עתה בתפקיד מנכ"ל המשרד. בסיום השיחה סוכם לקיים פורום המשך מורחב ומפגש עם מנהלי המחלקות הפנימיות.

נושאים קשורים:  מחלקות פנימיות,  חדשות,  פרופ' חזי לוי,  משרד הבריאות,  אשפוז במסדרון,  פרופ' אבישי אליס
תגובות
אנונימי/ת
19.11.2020, 08:17

יש סיכוי גדול יותר שתוך 5 שנים פרופסור חזי לוי לא יהיה מנכל מאשר שתוך 5 שנים לא יאושפזו אנשים בפרוזדור. כך שבכל מקרה, גם אם מישהו יזכור את אמירתו, לא יהיה אפשר לבוא אליו בטענות