חדשות

ניסוי ב"שערי צדק": איסוף מדדים חיוניים ללא מגע פיזי בחדר המיון

מערכת טכנולוגית חדשה תאפשר הערכה ראשונית במטופלים המגיעים למלר"ד ותבצע מדידת נשימות, קצב לב וחום ללא צורך במגע עם הנבדקים

מימין לשמאל: ד"ר טוד זלוט, מנהל המלר"ד ב"שערי צדק", קיי טקגי ויעל שוורצברד מחברת NEC. צילום: דוברות בית החולים

בשיתוף פעולה חדש בין המרכז הרפואי שערי צדק בירושלים, לבין מרכז הפיתוח הישראלי של חברת NEC היפנית, יתחיל השבוע ניסוי של מערכת האוספת מדדים חיוניים באופן אוטומטי וללא מגע פיזי בנבדק בכניסה למחלקה לרפואה דחופה (חדר המיון). תפקידה של המערכת לסייע לצוות חדר המיון לבצע הערכה ראשונית ולהפנות את החולים לטיפול הנדרש במהירות וביעילות מירבית.

המערכת משלבת טכנולוגיות ישראליות מתקדמות המאפשרות מדידת נשימות, קצב לב וחום ללא צורך במגע ישיר עם הנבדק. "מדובר במערכת שתשנה את כללי המשחק במלר"ד", אומר ד"ר טוד זלוט, מנהל חדר המיון ב"שערי צדק". "כשהמערכת הזאת תופעל במלוא היכולות שלה בעתיד, לא יהיה צורך לגשת לצוות לאיסוף מדדים כגון חום ולחץ דם, וזה יפנה זמן רב לצוות שלנו לטפל בחולים. בנוסף, יכולת הסיווג של המטופלים תעלה ונוכל להציע טיפול מדויק ונכון יותר למטופלים. הדבר נכון שבעתיים בעת זו, שבה הצוותים עמוסים עם מטופלים החשודים כחולי קורונה", הוסיף זלוט.

"המערכת פותחה במרכז החדשנות של NEC בישראל", אומר מר הירושי קוזונו, מנכ"ל החטיבה ליישום טכנולוגיות ב-NEC. "באמצעות שילוב מספר טכנולוגיות ישראליות, המערכת תאסוף מדדים חיוניים במהירות וללא מגע. הדבר מאפשר להציג תוצאות מדויקות במהירות, ועל פי הצורך לתת לצוות הרפואי התראות בזמן אמת. אנו מודים למרכז הרפואי שערי צדק על ההזדמנות לשתף פעולה. NEC תמשיך לפתח ולשפר את המערכת גם עבור צרכים ויישומים נוספים".

נושאים קשורים:  חדשות,  חדר מיון,  מלר"ד,  ד"ר טוד זלוט
תגובות