חדשות

לרגל פתיחת שנת האחות: אחיות רמב"ם באתגר טטריס מרהיב

עשרות אחים ואחיות בקריה הרפואית רמב"ם לקחו חלק באתגר טטריס המדגים את רצף הטיפול של מערך הסיעוד בבית החולים. צפו:

אתגר הטטרי - חדר ניתוח. צילום: דוברות רמב"ם

שנת 2020 הוכרזה על ידי ה-WHO וארגון האחיות הבינלאומי כשנת האחות, זאת עם ציון 200 שנה להולדת פלורנס ניינטינגל, האחות הידועה אשר נחשבת למייסדת של תחום הסיעוד המודרני. עם כניסתה של השנה האזרחית הנוכחית, עשרות אחים ואחיות בקריה הרפואית רמב"ם בחיפה לקחו חלק באתגר טטריס ייחודי המדגים את רצף הטיפול בבית החולים.

אתגר הטטריס כבש בחודשים האחרונים את הרשתות החברתיות והפך לתופעה ויראלית ועתה הגיע לרמב"ם. במשך ימים רבים ובהשקעה של עשרות חברי צוות בית החולים מאגף הסיעוד ומחלקת השיווק, הצטלם אתגר הטטריס של מערך הסיעוד ברמב"ם כשהוא מראה את שרשרת הטיפול באדם ממערך הלידה, דרך בית החולים לילדים, הדרכה בסיעוד, הטיפול בחולה המבוגר, רפואה דחופה וטראומה, החייאה, חדר הניתוח ואירוע רב נפגעים. התוצאה היא מיצג מרתק בהשראת המשחק המפורסם משנות ה-90 שמראה בצורה מפורטת את התהליכים שנוגעים לכל אחד ואחת.

אתגר הטטריס - הטיפול בחולה. צילום: דוברות רמב"ם

"הסיעוד בישראל וברמב"ם מהווה ליבה משמעותית ובלעדיו מערכת הבריאות לא יכולה להתקיים", מסרה גילה היימס, מנהלת הסיעוד ברמב"ם. "בשנים האחרונות האחים והאחיות עלו לכותרות סביב מצוקות האשפוז וכוח האדם, תופעות של אלימות וצדדים שלילים נוספים וחבל שכך. הצוות הסיעודי הוא חלק ארי ונדבך מרכזי בטיפול שאנו מעניקים למטופלים. ברמב"ם, נושא הסיעוד משולב בתהליכי עבודה מרכזיים, כאשר למעלה מ-90% מהאחים והאחיות הם אקדמיים ועוסקים במחקר לצד טיפול, בפיתוח פרוטוקולים ובקידום רווחת המטופל ומשפחתו בזמן שהותו בבית החולים. השימוש באתגר הטטריס היה במטרה להראות את התמונה הרחבה של הסיעוד בארץ בכלל וברמב"ם בפרט, תמונה שאנחנו – האחים והאחיות – חיים אותה מדי יום".

נושאים קשורים:  אתגר הטטריס,  בית החולים רמב"ם,  אחים ואחיות,  חדשות
תגובות
אנונימי/ת
19.01.2020, 17:44

מכיוון שמדובר בשנת 2020, ראוי לשנות בכותרת את המילה ״אחיות״ לצוות סיעודי כי מכותרת המשנה משתמע שהשתתפו באתגר גם אחים. מספיק עם המינוחים המיושנים.

19.01.2020, 20:14

יש לנו בהחלט מה ללמוד מהחברים בצפון!